Blog
Dziecko nie chce się przytulać - czy to powód do obaw?
Dotyk jest jednym z najwcześniej rozwijających się zmysłów u człowieka i pełni kluczową rolę w jego rozwoju emocjonalnym oraz społecznym. Co jednak, gdy Twoje dziecko unika przytulania i innych form fizycznego kontaktu? Czy jest to powód do niepokoju?
Podstawy terapi SI - przebieg i znaczenie
Terapia sensoryczna, znana również jako terapia integracji sensorycznej (SI), to metoda wspomagająca rozwój dzieci z zaburzeniami przetwarzania bodźców sensorycznych. Właściwe dostosowanie terapii SI do potrzeb dziecka ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia zamierzonych efektów. W tym wpisie przedstawimy podstawowe zasady indywidualizacji terapii SI oraz jej przebieg i znaczenie w pracy z dziećmi.
Jak diagnozuje się zaburzenia integracji sensorycznej u dzieci?
W dzisiejszych czasach coraz częściej słyszy się o zaburzeniach integracji sensorycznej u dzieci. To stan, w którym dziecko ma trudności z przetwarzaniem bodźców zmysłowych, co może prowadzić do problemów w nauce, zachowaniu oraz funkcjonowaniu społecznym. Nauczyciele odgrywają kluczową rolę w rozpoznawaniu tych zaburzeń oraz wspieraniu uczniów dotkniętych tym problemem. W poniższym wpisie omówimy, jak nauczyciele mogą diagnozować zaburzenia integracji sensorycznej oraz jak mogą pomóc swoim uczniom w radzeniu sobie z tymi trudnościami.
Dlaczego świadectwo z czerwonym paskiem źle mi się kojarzy….
W dzień zakończenia roku szkolnego w mediach społecznościowych roi się od świadectw z czerwonym paskiem, dyplomów, listów gratulacyjnych dla rodziców, nagród itp.